Johtokunta

Puheenjohtaja

Sanna Kerminen

puh. 040-5184894
(sanna.kerminen[at]gmail.com)
Tradenomi
- Vasemmistoliiton Uudenmaan piirin piirihallituksen jäsen
- Helsingin seudun vaihemaakuntakaavan ohjaustoimikunnan varajäsen

Varapuheenjohtaja

Mika Korpela

puh. 0400-380155
mika.korpela@jarvenpaa.fi
Kattopeltiseppä
- Teollisuusliiton valtuuston varajäsen
- Helsingin pelti- ja vaskiseppien ao. 27 vara pj.
- Uudenmaan virkistysalueyhdistyksen hallituksen varajäsen
- Metalliliiton ammattiosaston varapuheenjohtaja, liittokokousedustaja
- Varapääluottamusmies

Johtokunnan jäsenet

Hannaleena Lehtinen

puh. 040-7300638
hannaleena.lehtinen@jarvenpaa.fi
Media-assistentti
- johtokunnan sihteeri
- Järvenpään veden johtokunnan jäsen

Jenni Komonen

Puh 044 5290479
jenni.komonen@jarvenpaa.fi
Yrittäjä, liiketalouden opiskelija
- osaston rahastonhoitaja
- Järvenpään kaupunginvaltuuston 1. varavaltuutettu
- Järvenpään kaupunkikehityslautakunnan jäsen
- Järvenpään vammaisneuvoston jäsen

Pirkka Ruishalme

puh. 050 530 8486
pirkkatapio@gmail.com
Lehtori, Näyttötutkintomestari
IT Tradenomi
- webmaster
- Puoluevaltuuston varajäsen
- Keski-Uudenmaan Informaatioteknologia Oy, hallituksen jäsen
- Järvenpään Järjestöyhdistyksen Säätiön hallituksen jäsen
- Pääkaupunkiseudun kauppaopettajat ry, hallituksen jäsen
- Helsinki Business College Oy, varaluottamusmies OAJ

Johtokunnan varajäsenet

Annika Sund

annika.sund@jarvenpaa.fi,
Prosessoija
- Järvenpään veden johtokunta varajäsen

Ari Alapartanen

puh.050-3690473
ari.alapartanen@helsinki.fi (linkki lähettää sähköpostin)
Vartija
Maatalouspolitiikan opiskelija
Maatalous- ja metsätieteiden kandidaatti
- Vasemmistoliiton Uudenmaan piirin varapuheenjohtaja
- Järvenpään Ateria- ja siivouspalvelut JATSI osakeyhtiön hallituksen varapuheenjohtaja
- Helsingin seudun vaihemaakuntakaavan ohjaustoimikunnan jäsen

Mimmi Launiala

puh. 040 314 4640
mimmi.launiala@jarvenpaa.fi
Lähihoitaja
- Järvenpään Kaupunginvaltuuston jäsen
- Valtuustoryhmän puheenjohtaja
- Järvenpään Sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen
- Uudenmaanliiton maakuntahallituksen jäsen
- Tuusulan kunta, pääluottamusmies SuPer

Saana Korhonen

puh. 045 6347 869
(skorhonen_[at]hotmail.com)
Toimitsija
Tradenomi
- tiedottaja
- Kaupunkikehityslautakunnan varajäsen
- Vammaisneuvoston varajäsen